تبلیغات
مُرَبیِ نُفوسْ (مراتب طهارت)
* یا طُهر ، یا طاهر ، یا طَهور ، یا طَیهور ، یا طَیهار *
صفحه نخست ارتباط با ما مشاهده در موبایل لینك RSS
كاربر میهمان خوش آمدید
جمعه 26 اسفند 1390
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت شما بازدید كنندگان گرامی
كلیه مطالب این وبلاگ بر گرفته شده از بیانات با ارزش و بی نظیر مربیان برجسته نفوس حضرات استاد علامه حسن زاده آملی روحی فداه و استاد داود صمدی آملی حفظ الله می باشد. وبلاگ مربی نفوس دروس اساتید را از پایه در اختیار شما مشتاقان سعادت و كمال قرار می دهد تا پله پله مراحل كسب معارف حقه را پیموده و ان شاالله به مقام قرب الهی نائل شوید .
قابل ذكر است در صورت هر گونه ابهام یا سوالی در مورد این مباحث می توانید به سایت بسیار ارزشمند مشكات ولایت رجوع كنید و ابهامات خود را برطرف نمایید. سایت مشكات ولایت بی نظیرترین مرجع در فضای مجازی می باشد كه دروس و مباحث حضرت علامه روحی فداه را در اختیار عاشقان سیر و سلوك الی الله قرار می دهد .


بیان مراتب و مقامات علامه حسن زاده آملی از زبان شاگرد برتر او آیةالله صمدی آملی

گر بخواهیم در عصر حاضر تمامی کمالات و مقامات علمی و معنوی اساطین علوم و فنون مختلف را مع الاضافه در وجود مبارکی به عیان نشسته و با ملاحظه آثارش ؛ نشانه های بارزی در دلالت امارت بی شراکت مجربات و مجاهدات و مکاشفات دانشمندان اسلامی به صورت یکجا در یافت نماییم ،بی مداهنه و بی مبالغه آن وجود نازنین شیخ عارف کامل مکمل حضرت ابوالفضائل استاد علامه حسن زاده آملی روحی فداه خواهد بود.

آری همو که محیی عظم رمیم است و مفتاح فتاح علیم ،محبوب امر حکیم است و واله قران  کریم ،ساری در صراط مستقیم است و صاحب عرش عظیم ،درمان درد سقیم است و در ّ یتیم ،ادم ایمن از دیو رجیم است و مظهر حدیث و قدیم ،اصحاب کهف و رقیم است و صاحب گنج عظیم ،فارغ از امید و بیم است و متجلی به صر صر و  نسیم ،قطره ای از دریای وجود است و لمحه ای از شمس وجود ،نکته ای از غیب و شهود است و شمه ای از فیض نمود ،چه گویم در وصف صفای صورتش که حسن صورت است و حسن سیرت است و حسن سریرت ، آنچنان در فریدی است که براعت استهلال تولد حضرتش ،تجلی اسم اعظم طیهار در واله مکرمه اش و طهارت از ارجاس حین الولاده بوده ،که خود منبئ از آنسویی بودن علم ایشان و مکتفی بودن نفس قدسیه اش میباشد. چه اینکه در روایت از امام ملک و ملکوت باقر آل محمد صلوات الله و سلامه علیه سوال شد :«ما علامة الامام الذی بعد الامام» حضرت در جواب فرمودند: طهارة الولادة و حسن المنشأ ...

موضوع مطلب : طهارت,
ارسال شده توسط Waiting در ساعت 01:01 ق.ظ | نظرات شما ()